logo paczki z chin
kurier do chin

Transport z Chin – o czym należy pamiętać?

Duże zainteresowanie europejskim rynkiem zbytu sprawiło, że coraz większa liczba produktów z Azji trafia do polskich sklepów. Nie powinno to dziwić również polskich sprzedawców - Polacy są żywo zainteresowani produktami pochodzącymi z Chin. Wynika to przede wszystkim z ich znacznie niższej ceny. Czego dotyczy zainteresowanie? Tu nie ma rozróżnienia - popytem cieszą się zarówno produkty związane z elektroniką, kosmetyki czy ubrania. To powinno być również bodźcem dla polskich sprzedawców, ze warto inwestować w kupno oraz transport produktów z Chin. Przesyłki z Chin stały się bardzo popularne. O czym jednak należy pamiętać?

Transport morski z Chin

Ten rodzaj transportu jest najbardziej rozpowszechniony - korzystają z niego zarówno poważne koncerny, jak również niewielkie przedsiębiorstwa, nie zamawiające pełnych kontenerów. Transport morski jest znacznie tańszy niż przesyłanie towaru drogą lotniczą, jednak liczyć się należy z faktem, że jest on nieco wydłużony w czasie. Towary najczęściej wysyłane są z Szanghaju, Xiamen lub Hong Kongu. Zazwyczaj statki płyną do portów w Niemczech, jednak nie jest obowiązkowe, aby właśnie w tym kraju znajdować swoich odbiorców. Kolejnym etapem transportu może być przewóz towarów drogą lądową.

Dokumentacja i formalności

Transport międzynarodowy wiąże się przede wszystkim ze sporą ilością formalności - należy posiadać odpowiednie zezwolenia oraz certyfikaty, uprawniające nas do przewożenia konkretnych towarów oraz do wprowadzenia ich do obrotu kraju docelowy - w naszym przypadku w Polsce. Młodych przedsiębiorców może to przerażać - w takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy firm spedycyjnych, które oferują swoim klientom kompleksową ofertę - nie tylko transport czy przejście samych procedur celnych, ale również pomoc w zakresie stworzenia i skompletowania pełnej, niezbędnej dokumentacji.


Paczki kurierem do Chin


Czas transportu

Każdy przedsiębiorca, zamawiający konkretne towary w Chinach, powinien liczyć się z określonym czasem transportu. W przypadku większych partii towarów, które najczęściej dostarczane są drogą morską, należy przyjąć, że jest to około 30-40 dni. Przy czym duży wpływ na skrócenie lub wydłużenie czasu transportu ma przede wszystkim określenie portu docelowego oraz częstotliwość połączeń na danej trasie. Konieczne jest również doliczenie kilku dni na sprawy formalne, a na końcu na transport lądowy w Polsce lub z Niemiec jeżeli decydujemy się na popularny wśród importerów rozładunek w porcie w Hamburgu.

Określenie możliwie dokładnego czasu transportu jest niezwykle ważne zwłascza przy dostawach produktów sezonowych oraz przy dostawach ciągłych, w których czas oczekiwania na nowe dostawy musi współgrać z przewidywaną w danym okresie wielkością sprzedaży oraz naszymi możliwościami magazynowania towaru.

Poradnik importera z Chin


Export do Chin ?


Transport z Chin


Jak obniżyć ceny transportu z Chin?