logo paczki z chin
kurier do chin

Jak obniżyć koszty importu z Chin?

Ze względu na stale rosnącą popularność, coraz więcej polskich przedsiębiorców stara się sprowadzać swoje produkty lub też półprodukty z Chin. Wiąże się to przede wszystkim ze znacznie tańszym towarem lub produktem końcowym, a tym samym, ze zwiększeniem zysku. Jednak znalezienie mniej taniego dostawcy w Chinach to dopiero połowa sukcesu. Kolejnym zadaniem jest znalezienie również taniego transportu. Cena transportu z Chin ma zczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku zamawiania mniejszych ilości towarów. Wartość transportu niejednokrotnie może mocno zaskoczyć przedsiębiorcę, a w przypadku mniejszej ilości towaru może być ona zbliżona do wartości towaru. W takich sytuacjach pomagają firmy spedycyjne, operujące liniami drobnicowymi.

Transport drobnicowy

Co daje skorzystanie z tego typu usług?

Transport drobnocowy jest jednym z prostszych sposobów na optymalizację kosztów transportu. Przede wszystkim nie ma obowiązku wynajmowania całej powierzchni kontenera. Jednocześnie - co jest równie istotne - zamawianie mniejszej ilości towaru sprawia, że nie ma konieczności zwiększania własnej powierzchni magazynowej i "zamrażania" w towarze większej ilości naszego kapitału

Paczki z Chin

Wysyłane transportem drobnicowym stosunkowo niewielkie ilości towaru, to doskonałe rozwiązanie dla mniejszych firm, którego dopiero poszukują drogi swojego rozwoju. Tego rodzaju usługi oferowane są przez większość firm spedycyjnych, które dodatkowo pomogą w wszelkich formalnościach związanych ze sprowadzaniem zagranicznego towaru, procedurami celnymi i transportem w kraju docelowym.

Wysyłka z chin


Paczki kurierem do Chin


...nie musi być droga - warto sprawdzić kilka ofert konkurencyjnych firm, aby dobrać tę najbardziej nam odpowiadającą. Rosnąca konkurencja na rynku usług kurierskich i spedycyjnych powoduje, że ceny przesyłek stają coraz niższe. Dodatkowo klienci mają do dyspozycji możliwość bezpośredniego porównania ofert - np. dla przesyłek paczkowych do 70kg świetnym rozwiązaniem jest porównywarka cen usług kurierskich Kurierem.pl. Na tej stronie wystarczy wybrać kraj nadania i kraj doręczenia, podać wagę oraz wymiary paczki, by w jednej chwili wycenić taką paczkę wg cenikków kilkunatu firm oferujących najtańsze przesyłki z / do Chin.

Przy szacowaniu kosztu transportu należy również pamiętać o ubezpieczenie przesyłek. Warto zwrócić uwagę na firmy z kompleksową ofertą, która zwiera w cenie przynajmniej podstawowe ubezpieczenie. Jeżeli wartość paczki przekracza limit "ubezpieczenia w cenia", zawsze warto dokupić dodatkową opcję zwiększenia ubepzieczenia - wprawdzie jesto to dodatkowy koszt, jednak warto przemyśleć i tę opcję, aby zakupiony przez nas towar dotarł w całości, a jeśli tak nie będzie - abyśmy odzyskali zainwestowane środki i bez strat mogli kontynuować działalność.

Poradnik importera z Chin


Export do Chin ?


Transport z Chin


Jak obniżyć ceny transportu z Chin?